Kuru temizleme 21.yüzyılda en büyük kurtarıcılarımızdan biri. Bizleri zaman kaybından kurtarıyor, ürünlerimizi daha uzun süre yeni gibi kullanma şansı veriyor ve kıymetli giysilerimizi deforme olmadan temizleyebilmemiz imkân sağlıyor. Tüm bunları yaparken, birçok kişinin aklına gelen soruların başında, kuru temizleme sağlığa zararlı mıdır yer alıyor.

 Sağlık sektöründe meydana gelen gelişmeler artık birçok problemden kolayca sıyrılmaya olanak sağlıyor. Ancak bu sağlığımızı riske atabileceğimiz anlamına gelmez. Her daim dikkat etmemiz ve kendi önlemlerimizi almamız gerekir. Kuru temizleme uygulamalarında da aynı durum geçerlidir. Temizleyicilerinde zararlı kimyasallara yer vermeyen bir firma tercih edildiğinde, bu uygulama sağlıksız hale dönüşmeyecektir. Kuru uygulamalar sırasında kullanılan zararlı bir kimyasal söz konusu ise bu vücutla temas ettikten sonra, kansere kadar varabilen sağlık problemlerini beraberinde getirebilir.

koltuk yıkama yaptırmak istediginiz zaman yapılan işin inceligi kadar yapanda bir o kadarda önemlidir koltuklarınızın kumaşı hassas kumaş olup kullanılan şampuan ilaç makina ekipman koltuklarınıza zarar verebilir yıpratabilir koltuk yıkatma sıklıgı ise 6/12 ay arasında yapılması uygun görülmüştür en çok kullanılan ürünlerde başta gelir.

Evlerimizin en önemli dekorasyonu ve olmazsa olmazı olan halılar söz konusu olduğunda, halı seçimimiz kadar kullandığımız halının temizliğine de çok önem vermemiz gerekir.
Evimizdeki eşyalara ve mobilyalara uyumlu renklerde ve desenlerde satın aldığımız halılar zamanla yıpranabileceği, renklerinin solabileceği ve kirlenebileceği için düzenli olarak halılarımızı temizletmemiz gerekir.
Evimize aldığımız halının türüne ve dokusuna dikkat ettiğimiz gibi halı yıkama işlemini yaptırdığımız şirkete de dikkat etmek gerekir.


Whatsapp Destek

Yasenur Özkan

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?